Virtuální klávesnice na snadno zapamatovatelné adrese KlávesniceKLAVESNICE.info

Nejčastěji používané:

… a další klávesnice k seznamu podporovaných jazyků viz. níže

S pomocí virtuální klávesnice můžete psát znaky různých národních abeced při rozložení kláves na které jste zvyklí, kdekoliv bez ohledu na použitou hardwarovou klávesnici. Virtuální klávesnici na snadno zapamatovatelné adrese Klavesnice.info můžete použít kdekoliv, ať už se nacházíte v internetové kavárně, u zákazníka nebo na návštěvě.

Na virtuální klávesnici můžete psát s využitím myši, kdy na požadovanou klávesu kliknete nebo přímo s pomocí vaší klávesnice (nezáleží na tom zda je ruská, česká nebo jiná). Pokud používáte klávesnici, pak je stisknutí jednotlivých kláves animováno. Klavesnice.info lze použít i při výuce psaní všemi deseti bez koukání na klávesnici (psaní zpaměti).

Práce s klávesnicí:

… další v přípravě.

Jak napsat zavináč

Znak @, zvaný zavináč (nebo také at) se dnes používá především e-mailové adrese, kde odděluje jméno uživatele od jména domény. @ se často používá v diskusích k oslovení konkrétní osoby tak, že se umístí před přezdívku (jméno) oslovovaného, viz. např. použití na twitter.com.

Na klasické české klávesnici zavináč nenajdete. Při psaní zavináče proto musíte sáhnout po některé z pomůcek. Naštěstí existuje několik možností jak snadno zavináč napsat.

Nejspolehlivěji to uděláte pomocí klávesové kombinace

Alt (levý) + 64

(stiskněte klávesu alt v levé části klávesnice, držte ji stisknutou a postupně zmáčkněte numerické klávesy 6 a 4)

Nejjednodušeji lze zavináč napsat pomocí klávesové kombinace

Alt (pravý) + V

případně

levé ALT+ Ctrl + V

(tato pomůcka má nevýhodu, že spolehlivě funguje jen na klávesnici s českým rozložením kláves (QWERTZ))

Samozřejmě zavináč jde napsat také tak, že si klávesnici přepnete na anglické rozložení, případně jej můžete překopírovat, ale to není moc rychlé ani pohodlné.

Připomínky, opravy a nápady k tomuto textu můžete vkládat do diskuse.